5. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

5. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama
5. Sınıf Takdir Teşekkür belgesi nasıl hesaplanır?

Yukarıda yer almakta olan not kısımlarına o dersten almış olduğunuz ortalama notu girmelisiniz. Örnek olarak; Türkçe dersinin ilk sınavından 75 ve ikinci sınavından 65 aldığımızı varsayalım. Sınav ortalamanız 75 + 65 ÷ 2 = 70 sonucunu bulmuş oluruz. Bu halde türkçe dersinin karşısında 70 yazıp devam edebiliriz.

5. Sınıf Takdir Teşekkür belgesi nasıl kazanılır?

Öğrencinin bu başarı belgelerinden birini kazanabilmesi için Türkçe dersinden 55.00 puan ve diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmama şartı gereklidir. Bu şartları yerine getiren 5. sınıf öğrencilerinin tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00 – 84.99 arasında olanlara ” Teşekkür Belgesi “, 85.00 puan ve üstü olanlara da ” Takdirname Belgesi “ verilir.

5. Sınıf Takdir Teşekkür hesaplama aracı e-okul ve karne ile uyumlumu?

Tabiki Evet, MEB ile %100 uyumlu çalışan takdir teşekkür hesaplama sistemimiz ile yapmış oldunuz tüm not hesaplamaları yeni sisteme göre hazırlanmıştır. Notlarınızı doğru bir şekilde girdiğinizi düşünürsek; hesaplama sonucunda elde ettiğiniz not ortalama ile karne ya da e-okul sisteminde görmekte olduğunuz ortalama bire bir aynı olacaktır.