5. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Hesaplama

5. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama
5. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür belgesi nasıl hesaplanır?

Yukarıda yer almakta olan not kısımlarına o dersten almış olduğunuz ortalama notu girmelisiniz. Örnek olarak; Arapça dersinin ilk sınavından 70 ve ikinci sınavından 80 aldığımızı varsayalım. Sınav ortalamanız 70 + 80 ÷ 2 = 75 sonucunu bulmuş oluruz. Bu halde arapça dersinin karşısında 75 yazıp devam edebiliriz.

5. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür belgesi nasıl kazanılır?

Öğrencinin bu başarı belgelerinden birini kazanabilmesi için Türkçe dersinden 55.00 puan ve diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmama şartı gereklidir. Bu şartları yerine getiren 5. sınıf imam hatip öğrencilerinin tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00 – 84.99 arasında olanlara ” Teşekkür Belgesi “, 85.00 puan ve üstü olanlara da ” Takdirname Belgesi “ verilir.

5. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür hesaplama aracı e-okul ve karne ile uyumlumu?

Tabiki Evet, MEB ile %100 uyumlu çalışan takdir teşekkür hesaplama sistemimiz ile yapmış oldunuz tüm not hesaplamaları yeni sisteme göre hazırlanmıştır. Notlarınızı doğru bir şekilde girdiğinizi düşünürsek; hesaplama sonucunda elde ettiğiniz not ortalama ile karne ya da e-okul sisteminde görmekte olduğunuz ortalama bire bir aynı olacaktır.